Genel Konular

Bursa Gerçek Meydanına Kavuşuyor

Written by admin

Bursa Gerçek Meydanı’na Kavuşacak

Yeni Kent Meydanı İçin Çalışmalar Devam Ediyor

Gerçek Kent Meydanı İçin Kamulaştırılan İşyeri Yıkıldı

Bursa’ya Vizyon Kazandıracak Proje

Osmangazi Belediyesi, Bursa’yı gerçek Kent Meydanı’na kavuşturmak için çalışmalarına hız verdi. Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’ın seçim döneminde vaat ettiği 16 vizyon proje arasında yer alan Kent Meydanı projesini hayata geçirmek için yürütülen çalışmalar kapsamında kamulaştırılan bir iş yeri yıkıldı.

Osmangazi Belediyesi, Bursa’ya vizyon kazandıracak projelerden biri olan Kent Meydanı projesi için bölgede yer alan iş yeri ve konutları bir bir kamulaştırarak yıkımını gerçekleştiriyor. Daha önce bölgede 2 tane 4 katlı, 1 tane 3 katlı, 1 tane de 2 katlı binayı ve 2 tane de işyerini kamulaştırarak yıkan Osmangazi Belediyesi, son olarak bir işyerinin daha yıkımını gerçekleştirdi. Son yıkılan işyeri ile birlikte bölgede kamulaştırarak yıkılan toplam bina sayısı 7 oldu. Yapılan kamulaştırmalar için toplam 7 milyon 200 bin TL’lik kaynak kullanılırken, bölgede toplam 2 bin metrekarelik alan elde edildi.

Osmangazi’yi yıkarak güzelleştirmeye devam ettiklerini belirten Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, “Projeyi hayata geçirebilmek için kamulaştırma yaptığımız binaları yıkıyoruz. Ancak gerek kentsel dönüşüm gerekse de Kent Meydanı projemiz yüksek bütçeli mega projeler. O yüzden dikkatli ve programlı bir şekilde ilerleme kaydediyoruz. Kent Meydanı’nın büyütülmesi konusunda değerli teknik adamlar ve mimarlar ile sürekli fikir alışverişi yaparak proje üretiyoruz. Kent Meydanı’nı Osmangazi Belediyesi’nden itibaren yenileyerek ve meydanın altından geçen caddeyi de daha aşağıya çekerek meydanı büyüteceğiz. Yeni oluşturacağımız meydanla bölge büyük bir vizyon kazanacak” dedi.

Başkan Dündar, Kent Meydanı projesinin yanı sıra Türkiye’ye rol model olacak Soğanlı Kentsel Dönüşüm projesi için de ilk kazmayı çok yakın bir zamanda vuracaklarını söyledi.

Osmangazi Belediyesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

About the author

admin

Leave a Comment